Ось декілька ефективних способів боротьби з коліками:
Якщо маля на грудному вигодовуванні те вам слід відмовитися від молочних продуктів, не слідує є багато свіжих овочів і фруктів. Краще за них відварити. А капусту, боби, а також виноград слід взагалі виключити з раціону.
Перед годуванням потрібно обов’язково викладати маляти на живіт. А після їди потрібно декілька хвилин потримати його вертикально, аби він відригнув повітря.
Потрібно стежити, аби маля правильно захоплювало груди. Якщо разом з молочком дитя заковтуватиме повітря – це приведе до зайвого газоутворення. Якщо крихітка їсть з пляшки, перевірте, аби отвір в соски не був дуже великим.
Біль в черевці може угамувати спеціальна кропова вода або трав’яний чай з фенхелем і ромашкою.

Впоратися з коліками можна також за допомогою легкого масажу черевця за годинниковою стрілкою і гімнастики. Згинаємо ніжки крихітки в колінах і просто притискуємо їх до живота і назад.

Багатьом допомагає тепла пелюшка, якою можна погріти черевце маляти.
Надійним засобом, який може допомогти маляті при здутті живота є газовідвідна трубочка. Але користуватися їй потрібно дуже обережно, аби не пошкодити ніжну шкіру новонародженого.

Ну а найнадійнішими ліками від колік вважаються ніжні мамині руки! Більше носите дитяти на руках, вколисуйте, притискуйте до себе і ваше маля заспокоїться!

Зазвичай кишкові коліки в грудничков повністю припиняються до трьох місяців. Отже слід набратися терпіння і вірити, що все обов’язково налагодиться!

Причини колік не відомі, але існує маса гіпотез, які в основному говорять про незрілість систем дитяти, з цього виходить, що до трьох місяців, коли все дозріє і сформується – коліки повинні пройти.

Тепер про лікарські препарати, що лікують коліки в новонароджених. Сучасна наукова точка зору, підтверджена доказовою медициною, говорить про те, що ліків від колік не існує. Але деякі педіатри вважають, що нижче приведені препарати діють, хай не у всіх, але все-таки.

- эспумизан (симетикон, сабсимплекс) зменшує газоутворення і болі в кишечнику, не всмоктується, звикається не викликає.

- трави (фенхель, тмин і аніс) можуть бути у вигляді чаю (раджу чистий фенхелевий чай в пакетиках, не гранулах) і у вигляді спеціальних препаратів на спиртній основі (бейби калм, бебинос).

Це все препарати, що полегшують коліки у новонароджених малят.

У живленні годуючої матері, на думку сучасної медицини, потрібно виключити або обмежити джерела білків коров’ячого молока (молоко, сир, сир). Будь-які кисломолочні продукти можна і навіть потрібно вживати.

Це загальні рекомендації. Пам’ятаєте, що мами і дітки алергіки повинні складати дієту з лікарем індивідуально. І, аби виключити «винуватця» колік, необхідно вести харчовий щоденник (записуєте все з’їдене, коли і скільки плакало дитя), а потім проаналізувати результати. Не забудьте, що коліки можуть бути ніяк не пов’язані з Вашим живленням.

Коліки в новонароджених для малят на штучному вигодовуванні лечаться точно так, як і для діток на грудному вигодовуванні. Обов’язкове використання антиколиковой пляшки (пляшки із спеціальною будовою, що перешкоджає засмоктуванню повітря під час годування).

Крім того, у вас є спосіб позбавлення від колік, недоступний для природників. Ви можете поміняти суміш. Якщо причина лише в коліках (це визначить лікар!), то суміш міняють на частковий гідролізат. Як правило, використовують Нутрілон комфорт, Хипп ГА і так далі Крім того, добре допомагають суміші з додаванням пребиотиков (фрукто- і олігосахариди)
Якщо ж лікар підозрює лактазную недостатність ( про неї я писала тут), то він може порадити низколактозные або безлактозні суміші.
Вводити нову суміш треба поступово, за тиждень. Перший день – півгодування новою сумішшю, останнє старою, другий день – 1 годування новою сумішшю, останнє старою і так далі.

Терпіння Вам батьки і пам’ятаєте – коліки в новонароджених проходят до трьох місяців.